Міжнародна космічна станція незабаром отримає власну систему експрес-доставки

Міжнародна космічна станція незабаром отримає власну систему експрес-доставки

TRV

Слід пам'ятати, що Міжнародна космічна станція (МКС) це не просто місце перебування і проживання астронавтів у космосі, це також є науковою лабораторією, де, завдяки наявності умов мікрогравітації, можна проводити масу унікальних наукових експериментів і досліджень, які неможливо провести в умовах земної гравітації . Однак, коли справа стосується експериментів з живими тканинами або іншим біологічним матеріалом, виникає проблема, яка полягає в тому, що підготовленим на станції зразкам потрібно очікувати в середньому від шести місяців до року, перш ніж з'являється можливість їх відправки на Землю на борту якого-небудь вантажного космічного корабля. А тривалі терміни очікування в деяких випадках абсолютно неприйнятні, адже підготовлені зразки можуть втратити всі свої властивості, або, в разі живих тканин і організмів, просто загинути.

 

У компанії Intuitive Machines, яка працює в галузі космічних польотів, є відповідне рішення вищеописаної проблеми. Співпрацюючи з НАСА, фахівці цієї компанії розробляють систему Terrestrial Return Vehicle (TRV), основу якої складатимуть невеликі космічні кораблі, які здатні доставити експериментальні зразки з космічної станції на Землю менш ніж за 24 години часу. Це буде свого роду службою експрес-доставки вантажів з борту космічної станції, впровадження якої дозволить значно розширити номенклатуру проведених в космосі експериментів.

TRV-Storyboard-v0-14

Космічний корабель TRV матиме габарити, співзмірні з габаритами досить великої спортивної сумки, набагато менші, ніж розміри капсули вантажного корабля Dragon, які зараз доставляють вантажі на борт космічної станції. За формою космічний корабель TRV буде нагадувати безкрилий космічний апарат НАСА X-38, а підйомна сила, що забезпечує плавне  планерування апарату, буде вироблятися за рахунок плоскої поверхні нижньої частини його фюзеляжу. Запускатися кораблі TRV будуть за допомогою роботизованої руки-маніпулятора космічної станції.

"Космічний корабель TRV здатний маневрувати в атмосфері і гальмувати під час повернення на Землю" - розповідає Стів Алтемус (Steve Altemus), президент компанії Intuitive Machines, - "Він схожий на міні-шатл без крил, а підйомна сила створюється за рахунок особливої ​​аеродинамічної форми його корпусу ".

Після входу в атмосферу Землі, корабель TRV випустить високоміцний надзвуковий парашут, який сповільнить швидкість спуску. На висоті близько 7.5 кілометрів буде випущений парашут-параплан, управління яким дозволить космічному кораблю досягти і зробити посадку в строго заданому місці, на випробувальному полігоні в пустелі штату Юта. Вся процедура повернення космічного корабля TRV на Землю займе близько шести годин, і цей час можна порівняти з часом повернення на Землю Шатлів з борту космічної станції.

Внутрішня начинка космічного корабля TRV забезпечить збереження навіть заморожених дорогоцінних зразків. Більш того, кораблі TRV будуть кораблями багаторазового використання, а завдяки їх невеликим розмірам на космічній станції можуть зберігатися кілька примірників таких кораблів, які можна буде використовувати в міру виникнення такої необхідності. Такі можливості зможуть забезпечити кардинальну зміну концепції проведення досліджень на космічній станції, адже всі нинішні дослідження плануються з урахуванням того, що їх результати можуть бути повернуті на Землю всього кілька разів на рік.

TRV-Storyboard-v0-16

Можливість проведення експериментів в космосі дуже важлива для досліджень в областях біології, фармації, фізики та хімії завдяки тому, що в таких умовах будуть повністю виключені ефекти від впливу земної гравітації. "В експериментах на Землі сила тяжіння вважається постійною константою, яка весь час однаково діє на весь матеріал" - розповідає Девід Вольф (David Wolfe), колишній астронавт, який займався біологічними дослідженнями, - "В космосі, на борту станції, ми отримуємо можливість варіювати цим параметром і взагалі прибрати його вплив, отримуючи абсолютно чисті експерименти ".

Згідно з планами НАСА перший запуск системи доставки TRV запланований на 2016 рік. Перші мініатюрні космічні кораблі цієї системи не будуть мати можливість повертати на Землю живі істоти, наприклад, піддослідних гризунів. Але в недалекому майбутньому конструкція космічних кораблів TRV наступного покоління буде передбачати і такі функції.

Джерело: www.dailytechinfo.org

експрес-доставка \  доставка товарів \доставка в україну

Залишити коментар

Прокоментуйте першим!