Як вітчизняні інтернет-магазини накручують ціни

Як вітчизняні інтернет-магазини накручують ціни

Online shopping

Ми неодноразово робили огляди провідних закордонних інтернет-магазинів і знаємо, що в світі електронної комерції репутація це все. Основними стовпами принципів роботи закордонного інтернет-магазину є якість та оригінальність товару, надійність і безпечність, добросовістність. Саме ці, здавалось би на перший погляд ідеалістичні, принципи роботи є ключевими в електронній комерції на заході, оскільки довіра і лояльність клієнта є основним фактором успішності будь-якого бізнесу.

А що ж на вітчизняному ринку онлайн-торгівлі? Як повідомляє Gazeta.ua, вітчизняні інтернет-магазині не рідко накручують ціни на свої товари. Про це їм розповів президент Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

"Раніше на ринку електроніки було кілька найбільших лідерів, що працювали в оф-лайні. Тепер усі вони мають свої інтернет-майданчики. Тому тепер у них ціни майже не відрізняються від цін в інтернет-магазинах. Таким чином, на ринку з'явилася повноцінна конкуренція", – говорить експерт.

Найбільша конкуренція в інтернет-торгівлі у сегменті побутової техніки. Тут нерідко інтернет-магазини маневрують цінами залежно від доходів покупця. Експерти радять не довіряти перевіреному магазину в мережі, а порівнювати ціни. Особливо ретельно слід перевіряти ціни на товари підвищеного попиту. Тут інтернет-магазини можуть накручувати до 250%.

"Споживачі нерідко нехтують перевіркою цін на інших ресурсах, хоча для цього є кілька сервісів. Якщо різниця цін в різних магазинах незначна, покупець звернеться туди, де він уже купував. Велика різниця в ціні може виникнути, наприклад, на товар миттєвого попиту. Через спеку такими стали вентилятори. У деяких інтернет-магазинах ціна на той самий вентилятор відрізнялася майже на 700 гривень", – говорить Олексій Дорошенко.

За його словами, така схема працює за рахунок того, що запаси товару відносно невеликі. З накруткою до 250% їх все одно розкуплять постійні покупці. Їх інтернет-магазини "вміють" розпізнавати серед користувачів і завищувати для них ціни.

"Лояльних користувачів упізнають за номером пристрою. Їм виставляють завищені ціни, бо постійні покупці, як правило, не порівнюють ціни в інших магазинах. Тож краще перевірити вартість товару з чужого пристрою", – уточнює фахівець.

Якщо торік це були поодинокі випадки, то зараз такі схеми працюють часто.

"Ще один спосіб накрутити ціну - оцінити купівельну спроможність людини через пристрій, з якого вона заходить на сайт магазину. Що дорожче, тим вища ціна. Максимальні ціни, наприклад, можуть ставити власникам продукції Apple", – говорить Дорошенко.

Залишити коментар

Прокоментуйте першим!